BESİN DEĞERLERİ

Toplam Yağ 19 g
Katı Yağ 0 g
Doymamış Yağ 0 g
Kolestrol 0 mg
Sodyum 50 mg
Toplam Karbonhidrat 726 g
Diyet Lifi 126 mg
Şeker 0 g
Protein 137 g
A Vitamini 0 IU
B1 Vitamini 0 mg
B2 Vitamini 0 mg
B3 Vitamini 0 mg
B4 Vitamini 0 mg
B5 Vitamini 0 mg
B6 Vitamini 0 mg
B11 Vitamini 0 mg
B12 Vitamini 0 mg
C Vitamini 0 mg
D Vitamini 0 mg
E Vitamini 0 mg
K Vitamini 0 mg
Kalsiyum 340 mg
Demir 39 mg
Potasyum 0 mg

Besin değerleri malzemenin çeşidine göre 1 Kg. , 1Lt. veya 1 paketlik ambalajlar baz alınarak hesaplanmıştır.
Tür Un
Kalori 3390
Maliyet 6 TL[ Kg ]

Mevsim Dört Mevsim
Bulunurluk
Menşei
Tatlı
Tuzlu
Baharat
Acı
Ekşi

AÇIKLAMA

Yulaf unu ve kepeği ile hazırlanan çorba ve lapa; hafif diyet yemeği ile beslenmeyi gerektiren tüm hastalıklarda mutlaka kullanılması gereken, çok değerli ve yararlı bir besindir. Örneğin, beslenme bozukluklarında, hastalık sonrasındaki güçsüzlüklerde, mide ve bağırsak hastalıklarında, safrakesesi, sarılık, mide iltihabı ve ülserinde kullanılabilir. Kahvaltıda yulaf kepeği çorbası veya diyet sütle karıştırılmış yulaf kepeği yendiğinde, 4-6 hafta içinde kolesterol düzeyi % 30-40 oranında, kan şekeri % 10-15 oranında azalabilir, dışkılama normalleşir ve kan basıncında azalma görülür. Yulaf kepeği bulamayanlar, yulaf ezmesi de kullanabilirler. Ama yulaf ezmesinin, kepeğe oranla daha fazla tüketilmesi gerekecektir.
Yeşil yulaf bitkisiyle hazırlanan çayın içimi de çok olumlu sonuçlar verir. Sinirsel bitkinlik haline ve uykusuzluğa karşı kullanılmalıdır. Kandaki ürik Asit miktarını azaltarak, romatizma ve gut hastalıklarında yardımcı olur, yaşlıların genel anlamda güçlenmesini sağlar. Kan Basıncı düzensizlikleri ve kalp rahatsızlıkları tedavilerinde destek olarak kullanılabilir. Deri döküntülerine ve cinsel yetersizliğe karşı denenebilir. İdrar kesesi zayıflığına veya hastalıklarına ve böbrek hastalıklarına karşı bitki çayı kullanılmalıdır. Erkeklik gücünü arttırıcı olarak da yararlı olabilir.
Yulaf tentürü ile, problemlerden kaynaklanan odaklanma bozuklukları, isteksizlik, iştahsızlık ve uykusuzluk halleri de tedavi edilebilir. Bu konulara bağlı kalp ritim bozuklukları da yok olur. Aşırı cinsel etkinlik sonrası yorgunluğu veya hastalık sonrası güçsüzlükleri dengelenebilir. sigara, Alkol veya uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak için yulaf tentüründen mutlaka yararlanılmalıdır. Bu konuda pek çok başarı örnekleri mevcuttur. Bazı Avrupa ülkelerinde, Madde bağımlılığına karşı tedavi eden bazı enstitülerde yulaf tentürü yıllardır kullanılmaktadır.

YULAF UNU TARİFLERİ

BENZER MALZEMELER

YORUMLAR